Jesteś tutaj

Podziękowanie za pomoc

O. Andrzej Leśniara SJ
20.07.2015

 

Radio Chikunim, 12 lipca 2014 roku,

 

Drogi Ojcze,

w tym roku szkolnym w 18 szkołach radiowych mamy 1682 dzieci. Są też dorośli w specjalnej klasie, których nawet nie liczymy. W zeszłym miesiącu zaczęliśmy budować kolejną szkołę w Hakalinda, bo jest tam już 121 dzieci uczących się pod gołym niebem (nie mamy tam kaplicy).

W dwóch szkołach chcemy zainstalować systemy baterii słonecznych, by dzieci mogły się uczyć wieczorem i mieć dostęp do komputera. Zobaczymy, jak to wyjdzie. Jeśli się uda, chcielibyśmy rozszerzyć naszą akcję i stworzyć następne radiowe szkoły.

Działalność szkół nadzoruje 59 mentorów (nauczycieli), a ich pracę dogląda jeden nauczyciel. Mamy też specjalistę od zakładanych przy szkołach ogródków, który nie tylko nadzoruje prowadzone prace, lecz także przygotowuje programy radiowe z udziałem dzieci, które opowiadają o swoich „rolniczych” doświadczeniach i problemach.

Jest też osoba, która stara się pomóc dzieciom w ich problemach socjalnych. Myślimy nawet o budowie domu dla dziewczynek będących w trudnej sytuacji, by miały gdzie „uciec”, znalazły bezpieczną przystań, skończyły szkołę i zaczęły nowe życie.

Raz jeszcze gorąco dziękuję za pomoc.

O. Andrzej Leśniara SJ