Jesteś tutaj

Kolędnicy misyjni w Byczynie 2017

S. Mariola Syjud
07.10.2017

W święto Trzech Króli, 6 stycznia 2017 roku, mali kolędnicy misyjni tradycyjnie zapragnęli z radością i dziecięcym entuzjazmem opowiedzieć w domach parafian o narodzeniu Chrystusa i misjach. Po Mszy świętej o godzinie 11.30 i uroczystym rozesłaniu przez księdza proboszcza wyruszyło 7 grup kolędników, na które podzielono 23 uczniów i uczennic Szkoły Podstawowej i Gimnazjum (nie tylko z Kółka Misyjnego). Byli to: Paulina Solarz (kl. 3c), Lena Szpond (kl. 3c), Karina Żurawik (kl. 3c), Agata Grzegorczyk (kl. 3a), Kamil i Patryk Pytel (kl. 3b), Karol Stocerz (kl. 3b), Stanisław Dubiel (kl. 3a), Damian Dzierwa (kl. 4a), Kamil Banasik (kl. 4a), Seweryn Stocerz (kl. 4a), Martyna Jasińska (kl. 4a), Piotr Dudek (kl. 4b), Emilia Lip (kl. 5b), Szymon Płonka (kl. 5b), Anita Boba (kl. 6a), Łucja Dubiel (kl. 6a), Zuzanna Lach (kl. 6a), Jakub Banasik (kl. 6a), Dawid Ganobis (kl. 6a), Jakub Kondoszek (kl. I b gimnazjum), Przemysław Brożek (kl. II b gimnazjum), Mateusz Bolek (kl. I a gimnazjum).

Pod opieką dorosłych, w tym dwóch sióstr serafitek, dzieci – ciepło ubrane i w odpowiednich strojach z okolicznościowymi gadżetami – udały się w różne zakątki parafii z wcześniej przygotowanym krótkim scenariuszem. Prawie wszędzie na kolędników czekały otwarte drzwi i życzliwe, ofiarne serca. Niektórzy okazywali zdumienie i zaskoczenie, inni byli wzruszeni i szczęśliwi, bo kolędnicy chcą przypomnieć, że Chrystus narodził się dla wszystkich, również dla tych, którzy są chorzy czy samotni albo mało Go znają.

Zebrane podczas kolędowania ofiary (a zebraliśmy 2684,64 zł) zostaną przeznaczone: na pomoc dzieciom, szczególnie Mirynie i Adrianowi, dzieciom z Domu Dziecka na Madagaskarze, na misje do Boliwii, gdzie misjonarkami są siostry serafitki, oraz na misje do Tajlandii.

Kolędowaliśmy do godziny 15, potem siostry poczęstowały nas w klasztornych murach gorącą pomidorową zupą, herbatą, słodyczami i mandarynkami. Jeszcze raz wszystkim mówimy: „Za kolędę dziękujemy, zdrowia, szczęścia Wam życzymy na ten Nowy 2017 Rok!”.

Szczególne podziękowania pragnę złożyć Rodzicom, którzy czynnie i ofiarnie zaangażowali się w kolędowanie. Były to panie: Monika Banasik, Mariola Solarz, Marta Pytel, Karolina Stocerz, Jolanta Krasińska i pan Bogusława Kosysz.