Jesteś tutaj

List do Darczyńców w Polsce

Teresa Razafindraketaka
17.06.2018

Madagaskar, 21 października 2017 r.

Szanowni Państwo, po pierwsze chcę Państwu bardzo podziękować za Państwa pomoc. Ostatnio otrzymałam od Państwa tysiąc euro. Ta suma bardzo nam pomogła w kontynuowaniu funkcjonowania szkolnej stołówki w październiku 2017 r.

Obecnie w naszej szkole uczy się 95 uczniów, w tym 35 sierot, które korzystały (tylko one) z posiłków w szkolnej stołówce. Tak jak poprzednio, tylko czesne 12 sierot pozostaje jeszcze na moich barkach. Kwartalnie wynosi to 2 euro x 12 dzieci x 3 miesiące, co daje 72 euro (to kwota prawie dwóch miesięcznych pensji nauczyciela).

Świadoma aktualnej sytuacji dzieci w buszu mam wiele projektów pomocy im, ale nie mam na to wiele środków. Robimy jednak wszystko, co możliwe, aby poprawić życie dzieci, które przyszły do naszej szkoły Mampitasoa właśnie dzięki Państwa pomocy.

Ponieważ jestem już na emeryturze, poświęcam wszystkie moje siły i całe moje życie zawodowe, aby pomagać naszym dzieciom w szkole. Jeśli tylko Państwo będą mogli jakkolwiek nam jeszcze pomóc, będziemy Państwu niezmiernie wdzięczni: uczniowie i ja z całym personelem szkolnym. Z różnych powodów sami nie jesteśmy w stanie zapewnić prawidłowego funkcjonowania naszego college'u. Mamy nadzieję, że Państwo zechcą nam dalej pomagać.

W nadziei na otrzymywanie dalszej pomocy proszę przyjąć nasze najserdeczniejsze pozdrowienia.

Teresa Razafindraketaka, dyrektor College'u Mampitasoa

Tłum. red.